Objednávky vytvorené do 12:00 expedujeme v daný deň (tovar skladom)
Doručenie od 100€ ZDARMA

Boxerské rukavice – pohodlie a bezpečnosť pri tréningu

Boxerské rukavice sú základným druhom vybavenia pre každého, kto trénuje bojové umenia s prvkami zásahov. Výberom správnych box rukavíc sa tréning pre Vás stáva bezpečný. Rukavice chránia ruky pred modrinami, stabilizujú zápästie a chránia sparingpartnera pred možným bolestivým pomliaždením tváre.Je veľmi dôležité, aby rukavice boli pohodlné a aby neprekážali pri tréningu. Tréning bojových športov ako aj každý iný tréning by mal byť pre nás potešením a nemali by sme sa cítiť nepohodlne kvôli zlému výberu tréningových pomôcok.

Ako si vybrať veľkosť boxerských rukavíc a čo je to skratka oz?


Mnoho ľudí, ktorí ešte nemajú veľa skúseností a začínajú dobrodružstvo s boxom a muay thai, sa pýtajú, akú veľkosť boxerských rukavíc si majú vybrať. V skutočnosti veľkosť obvykle znamená hmotnosť rukavíc. U rukavíc na box sa často uvádza ich váha označovaná ako oz. Je to skratka anglosaskej jednotky – unca. Jedna unca je cca. 28g. Ide hlavne o prednú výplň úderovej časti rukavice, ktorá je pri väčšej váhe mäkšia a preto je vhodnejšia na tréning s boxerským vrecom a pri tréningu so sparingpartnerom. Menšia veľkosť má menšiu (tenšiu) úderovú výplň čo znamená počas zápasu pre tvojho súpera tvrdšie údery. Preto sa odporúča skôr pre zápasy. Na vyplnenie vnútornej plochy dlane je potrebné pre lepšiu fixáciu použiť box bandáže Yakimasport.

VEĽKOSTNÁ TABUĽKA BOXERSKÝCH RUKAVÍC YAKIMASPORT:

• váha 6 oz – rukavice určené pre deti vo veku približne 6-8 rokov
• váha 8 oz – rukavice určené pre deti okolo 8-13 rokov
• váha 10 oz – rukavice určené pre deti, ženy alebo mužov s hmotnosťou do 70 kg. Mali by sa používať iba na tréning pre úderové aparáty a boxerské vrece. Kvôli nízkej hmotnosti sa neodporúča používať na sparing. V profesionálnych boxerských zápasoch sa používajú práve 10 oz rukavice kvôli tvrdším ranám pre súpera
• váha 12 oz – toto je najuniverzálnejšia váha boxerských rukavíc používaných pri všeobecne pri tréningu, technike, tienení a dokonca aj pri ľahkom sparingu. Veľmi vhodné pre začiatočníkov
• váha 14 oz –  majú podobné použitie ako boxerské rukavice s hmotnosťou 12 oz, ale sú určené pre mierne ťažších ľudí alebo pre tých, ktorí si chcú zlepšiť svoju vytrvalosť a rýchlosť nárazu použitím vyššej záťaže
• váha 16 oz – 18 oz – najčastejšie sa používajú na sparing alebo pre ľudí s vysokou hmotnosťou

DRUHY BOXERSKÝCH RUKAVÍC:

Náš eshop Yakimasport.sk ponúka rukavice na box či muay thai dokonale vhodné pre Váš tréning. 

Detské Boxerské rukavice: Pre deti je obvykle volená menšia hmotnosť, a to 6 oz, 8 oz, 10 oz. Je to kvôli váhe a sile dieťaťa. Tréning v ťažkých rukaviciach môže vašim deťom spôsobiť zbytočné preťaženie a viesť k technickým chybám.


Dámske boxerské rukavice: S rastúcou popularitou bojových umení sa stále viac žien začína zaujímať práve o tento druh športu hlavne kvôli zlepšeniu formy, fyzickej kondície, chudnutiu či spevneniu svalov.Ženy patria do náročnej skupiny zákazníkov a práve preto naša firma Yakimasport začala vyrábať tréningové rukavice, ktoré zodpovedajú aj vkusu žien. Takéto dámske boxerské rukavice sú veľmi často vyrábané z jasnými farbami ako napríklad ružová alebo biela.Samozrejme existujú aj ženy, ktoré uprednostňujú menej ženských farieb a viac sa zameriavajú na užitočnosť produktu.V tomto prípade si najčastejšie volia pánske rukavice, ale s oveľa menšou hmotnosťou ako muži – zvyčajne 10 oz a niekedy dokonca 8 oz.

BOXERSKÉ RUKAVICE A MATERIÁL: 

Na našom e-shope Yakimasport.sk nájdete široký výber kožených a syntetických boxerských rukavíc.

Kožené Boxerské rukavice sú vyrobené z prírodnej zvieracej kože – obvykle je použitá hovädzia alebo byvolia koža. Takáto koža je veľmi odolná voči prasklinám a poškodeniu. Kožené rukavice sa odporúčajú všetkým, ktorí si cenia vysokú kvalitu a trvanlivosť materiálov, v ktorých trénujú.
Syntetické rukavice sú vyrobené z umelej zmesi materiálov, ktoré sa bežne nazývajú umelá koža. Zloženie týchto materiálov sa môže líšiť v závislosti od výrobcu, ale najčastejšie je to PVC alebo PU. Syntetické boxerské rukavice sú zvyčajne lacnejšie a odporúčajú sa ako tréningové rukavice pre začiatočníkov.

Rukavice so suchým zipsom alebo viazané rukavice?

Prvá skupina rukavíc je vhodná na tréning. To vám umožní rýchlo a pohodlne ich nasadiť na ruku a kedykoľvek rýchlo dať dole z ruky keď sa chcete napr. napiť a pod. Zviazané boxerské rukavice sa najčastejšie používajú v profesionálnom boxe počas profesionálnych boxerských zápasov.Zaisťujú najlepšiu priľnavosť k ruke, ale bolo by únavné ich neustále viazať a rozviazovať počas každého tréningu.

Prihláste sa na odber noviniek

Zadaním emailovej adresy a kliknutím na tlačidlo Prihlásiť sa k odberu vyjadrujete súhlas so spracovaním osobných údajov v zmysle Zásady ochrany osobných údajov